A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Filename: models/Content_model.php

Line Number: 390

Backtrace:

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/application/models/Content_model.php
Line: 390
Function: _error_handler

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/application/controllers/Home.php
Line: 73
Function: mostread

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/index.php
Line: 307
Function: require_once

Bebeği kanguru ile taşımanın avantajları nelerdir? - Hamile, bebek, çocuk hakkında herşey

Henüz üye olmadınız mı ?
Üye olmak için tıklayınız

Çocuk Gelişimi

HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

Bebeği kanguru ile taşımanın avantajları nelerdir?


Bebeğinizi pusetle ya da araba koltuğu ile taşıyamayacağınız durumlarda kangurudan faydalanabilirsiniz. Kanguruların yenidoğanlar için  uygun modelleri olsa da, kanguru kullanımı bebeklerde 2. aydan sonra daha sağlıklıdır.

Dışarıya çıktığınızda‚ kısa süreli yürüyüşlerde bebeğinizi kanguru ile dolaştırmak hem sizin için‚ hem de bebeğiniz için oldukça keyifli olacaktır. Ancak uzun mesafe yürüyüşlerde‚ belli bir süreden sonra belinizin ağrıması ya da bebeğiniz uyumak istediğinde daha konforlu bir yer arayışına girmesi mümkündür.

Piyasa da çok çeşitli kangurular bulunsa da genel olarak konfor ve emniyet açısında bir takım özelliklerin olması gerekmektedir.

Kanguruların doğumdan itibaren kullanılabilenleri ve bebeğinizin 2. ayından sonra kullanabileceğiniz çeşitleri vardır. Kangurunun ebeveyne çapraz şekilde bağlanması hem sağlamlığı açısından‚ hem de ebeveynin boyun ve bel ağrısı çekmemesi açısından önemlidir. Kangurunun kayışları ebeveynin ve bebeğin vücut yapısına uygun olarak ayarlanabilir özelliktedir. Ebeveyn üzerinde bel ve omuz ayarları yapıldıktan sonra bebeğin kanguruya yerleştirmesi daha doğrudur. Eğer bebeğiniz 2,5 aylıksa başını kendisi taşıyamayacağı için sadece yüzü size bakacak şekilde taşınmalıdır.

Bebekler diş çıkarma döneminde ve öncesinde çok salya akıttığından dolayı‚ kanguruyu sık sık yıkamak gerekebilir. Kanguru alırken yıkanabilir‚ her mevsime uygun‚ terletmeyen pamuklu kumaştan olmasına dikkat edin. Bebeğiniz 4. ayını tamamladıktan  sonra‚ çevresi ile daha ilgili olacak ve yüzü size dönük durmaktan hoşlanmayacaktır. 4. ayından sonra bebeğinizi sırtı size gelecek şekilde yerleştirip‚ gezintiniz esnasında sıkılmadan etrafıyla oyalanmasını sağlayabilirsiniz.

ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

İLGİLİ YAZILAR