https://www.facebook.com/v2.3/dialog/oauth?client_id=840747115991337&state=f445d8c56e62c4c11edee0bb59170e18&response_type=code&sdk=php-sdk-5.0.0&redirect_uri=http%3A%2F%2Fwww.cocukgelisimi.com%2Ffacebooklogin%2Fweb_login&scope=public_profile%2Cpublish_actions%2Cemail">facebook ile bağlan
 • Üye Ol
 • Üye Giriş

 • Henüz üye olmadınız mı ?
  Üye olmak için tıklayınız

  Çocuk Gelişimi

  HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

  Çocuklar için nasıl bir diş fırçası seçilmeli?


  Çocuğunuza diş fırçası seçerken öncelikle yaşına ve ağız yapısına uygun fırça seçmelisiniz. Aynı zamanda‚ yumuşak kıllardan oluşmuş bir fırça tercih etmelisiniz. Aksi takdirde‚  çocuğunuzun diş eti kanayabilir‚ acı hissedebilir ve bu da diş fırçalama alışkanlığından vazgeçmesine  neden olabilir. Ayrıca‚ sert fırçalar dişleri aşındıracağı için kullanımı uygun değildir.
  Çocuğunuz dişlerini günde 2 defa sabah kahvaltısından sonra ve gece yatmadan önce fırçalamalıdır.  Diş fırçaları‚ fırça kılları aşınır aşınmaz ortalama 6 ayda bir mutlaka değiştirilmelidir. Diş macunu kullanımını çocuğunuz 2 yaşına gelene dek erteleyebilirsiniz. 2 yaşından sonra ise‚ hangi diş macununu‚ ne oranda kullanması gerektiği ile ilgili çocuk doktorunuza danışmalısınız. 

  ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

  İLGİLİ YAZILAR