A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: binaryString

Filename: PseudoRandomString/McryptPseudoRandomStringGenerator.php

Line Number: 67

Backtrace:

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/application/libraries/Facebook/PseudoRandomString/McryptPseudoRandomStringGenerator.php
Line: 67
Function: _error_handler

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/application/libraries/Facebook/Helpers/FacebookRedirectLoginHelper.php
Line: 153
Function: getPseudoRandomString

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/application/libraries/Facebook/Helpers/FacebookRedirectLoginHelper.php
Line: 170
Function: makeUrl

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/application/libraries/Facebook.php
Line: 273
Function: getLoginUrl

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/application/views/public/_layout/header.php
Line: 409
Function: login_url

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/application/controllers/Home.php
Line: 545
Function: view

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/application/controllers/Home.php
Line: 370
Function: content

File: /usr/www/users/uainte/__cocukgelisimi.com/index.php
Line: 307
Function: require_once

https://www.facebook.com/v2.3/dialog/oauth?client_id=840747115991337&state=&response_type=code&sdk=php-sdk-5.0.0&redirect_uri=http%3A%2F%2Fwww.cocukgelisimi.com%2Ffacebooklogin%2Fweb_login&scope=public_profile%2Cpublish_actions%2Cemail">facebook ile bağlan
 • Üye Ol
 • Üye Giriş

 • Henüz üye olmadınız mı ?
  Üye olmak için tıklayınız

  Çocuk Gelişimi

  HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

  Yenidoğan Cilt Bakımı


  Yenidoğan Bebeklerde Cilt Bakımı

  Yenidoğan bebeğinizin cildi henüz dış dünyaya alışmadığından dolayı ve çok ince olduğu için kolayca zedelenebilir. Ancak cilt bütünlüğünün bozulması bebeğiniz  için enfeksiyon riski oluşturur. Bu nedenle bebeğinizin cildine özen göstermelisiniz.

  • Doğumdan sonraki birkaç gün içerisinde bebeğinizin cildi kuru bir hal alır ve eklem yerlerindeki (bilekler, dirsek içleri, diz arkaları gibi) deri kıvrımları tahriş olabilir ve çatlayabilir. Bu nedenle alerjik olmayan, PH dengeli losyon ya da süt ile bebeğinizin cildini günde birkaç kez nemlendirmelisiniz. Bebek yağını direk bebeğinizin cildine sürmek, bebeğinizin hassas cildinde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle sadece bebeğinizi banyo yaptırırken , bebek yağını sulandırarak vücudunda kullanmalısınız.
  • Bebeğinizin doğumdan sonra dış dünyaya uyum sağlaması sırasında cildinde toksik eritem denilen döküntüler belirebilir. Bu döküntüler sivilce tarzında sarı-beya uçlu ve kırmızı renklidir. Bu dökünteleri bebeğinizin yüzünde ve vücüdunun çeşitli yerlerinde görebilirsiniz. Bir hafta- 10 gün içerisinde geçmesi beklenilen bu döküntüler normaldir ve çok yoğun olmadığı sürece herhangi bir müdahaleye gerek yoktur. Eğer döküntüler çoğalırsa çocuk doktorunuza danışmalısınız.
  • Bebeğiniz ilk aylarında anne sütü ile beslendiği için dışkısının da sıvı çıkması ve sık sık çiş yapması çok normaldir. Pişik oluşumunu önlemek için, bebeğinizin alt bezini her emzireden önce ve sonrasında kontrol etmelisiniz. Bebeğinizin altının uzun süre ıslak ve kirli kalması pişik oluşumuna neden olur.  Eğer bebeğinizin poposunda yada kasığında kızarıklık farkettiyseniz, mutlaka koruyucu bir pişik kremi kullanmalısınız. Kızarıklık çoğalır ise; mutlaka çocuk doktorunuza danışıp, doktorunuzun önerdiği tedavi edici pomatları kullanmalısnız.
  • Bebeğinizin kıyafetlerini seçerken özellikle içleri pamuklu ve akerjik olmayan kumaşları tercih ediniz ve bebeğinizi ortam sıcaklığına uygun giydirmeye özen gösterin. Bebeğinizi ‘ aman bebeğim çabuk üşür, sakın hastalanmasın! düşüncesiyle kat kat giydirmeniz, bebeğinizde isilik oluşmasına neden olabilir.

  ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

  İLGİLİ YAZILAR