https://www.facebook.com/v2.3/dialog/oauth?client_id=840747115991337&state=33a12ef5da45c72f4dda8e3c8c681229&response_type=code&sdk=php-sdk-5.0.0&redirect_uri=http%3A%2F%2Fwww.cocukgelisimi.com%2Ffacebooklogin%2Fweb_login&scope=public_profile%2Cpublish_actions%2Cemail">facebook ile bağlan
 • Üye Ol
 • Üye Giriş

 • Henüz üye olmadınız mı ?
  Üye olmak için tıklayınız

  Çocuk Gelişimi

  HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

  Bebeğim zor uyuyor, ne yapabilirim?  Bebeğinizin zor uyumasının sebebi aslında yeterli uyuyamamasıdır. Bebeğiniz eğer çok huysuzsa ve bir türlü uykuya dalamıyorsa %90 yetersiz uyuyordur. Bebeğiniz aktif oldukça giderek uykuya daha zor dalar. Erişkinlerde de durum aynıdır. Örneğin bir akşam çok hareketli geçirildiğinde  anormal bir enerji gelir ve uyumak güçleşir. Bebeklerde de durum aynıdır. Dolayısıyla bebeğiniz huysuzlanmaya başlamadan düzenli olarak uyutmanız gerekir.

  En çok gözden kaçırılan şey zor uyuyan bebeğin aslında yetersiz uyuduğu için uyuma zorluğu çektiğidir. Belirli bir düzen oluşturduğunuzda bebeğiniz uykuya dalma problemi çekmeyecektir.

  Bebeğiniz uyku saati yaklaştığında belli bir rutine alışacak aktiviteler yaparsanız, daha rahat uykuya dalmasına yardımcı olabilirsiniz. Örneğin uyumasına 45 dakika - 1 saat kala ılık banyosunu yaptırıp, odasında tüm ışıkları kapatıp, emzirirseniz ve ona sessiz bir ortam sağlarsanız rahatlayacaktır. Önemli olan bu yaptıklarınızı bir rutin haline getirmek ve hep aynı saatlerde yapmaya dikkat etmektir.


  ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

  İLGİLİ YAZILAR