Henüz üye olmadınız mı ?
Üye olmak için tıklayınız

Çocuk Gelişimi

HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

Bebeğime puset (anakucağı) alırken nelere dikkat etmeliyim?


Ana kucağı‚ bebeğiniz 14 kg ağırlığına gelene kadar sokakta‚ arabada ve hatta zaman zaman evde sürekli kullanacağınız önemli araçlardan birisidir. Bu nedenle‚ ana kucağını alırken konforlu ve aynı zamanda güvenli olmasına çok dikkat etmek gerekir.

Bebeğinizi arabada ve dışarda taşıyacağınız anakucağını (puset) alırken beşik konforunun olmasına, hafif olmasına ve tam yatış pozisyonuna ayarlanabilir olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayarlanabilir mekanizmalar sayesinde, oturma ve yatma açısı bebeğe uygun şekilde ayarlanabileceği için birşey yutarak boğulma riski de azalacaktır.

Anakucaklarında bulunan tentelerin kumaşlarının hafif olması daha rahat taşınmasını sağlar‚ aynı zamanda yıkanabilir kumaşa ve mekanizmaya da sahip olması önemli bir ayrıntıdır.

Birçok anakucağı modelinde otomobile bağlanabilme özelliği mevcuttur. Bu ürünler oto koltuğu - anakucağı adı verilen grupta yer alır. Anakucaklarının birçok modelinin alt kısmı oval olduğu için sallanma kolaylığı vardır. Dolayısıyla bebeğinizin oyalanması ve uyuması adına avantaj sağlayan altı oval ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bunların haricinde ana kucakları için ekstra boyun pedleri ve yastıklar bulunmaktadır. Özellikle bebeğinizin ilk aylarında boynunu tutamayacağı için‚ bu pedler bebeğin daha rahat yatmasını ve boyun kısmının sabit kalmasını sağlar. Ayrıca bu pedlerin pamuklu kumaşlardan üretilmiş olması bebeğinizin terlememesi açısından önemli bir ayrıntıdır. 


ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

İLGİLİ YAZILAR