https://www.facebook.com/v2.3/dialog/oauth?client_id=840747115991337&state=3758957735f3205d495d8b97b5a31426&response_type=code&sdk=php-sdk-5.0.0&redirect_uri=http%3A%2F%2Fwww.cocukgelisimi.com%2Ffacebooklogin%2Fweb_login&scope=public_profile%2Cpublish_actions%2Cemail">facebook ile bağlan
 • Üye Ol
 • Üye Giriş

 • Henüz üye olmadınız mı ?
  Üye olmak için tıklayınız

  Çocuk Gelişimi

  HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

  Bebeğin uykusunun bölünmemesi için nelere dikkat edilmeli?


  Bebeklerin alışık oldukları, sessiz ve çok az ışıklı ortamlarda uyutulması önerilir. Özellikle annelerin iş hayatında daha aktif rol oynamalarıyla birlikte‚ bebekleri ile daha az vakit geçirmeye ve bu nedenle de gittikleri her yere götürme ve bebeğin bulunduğu yerde uyuması gibi trendler ortaya çıkmıştır. Ancak bebeğin gürültülü ve kalabalık ortamlarda uyuması zordur. Bebeğinizi mümkün olduğu kadar kendi ortamında ve belli bir rutin içerisinde uyutmalısınız.
   
  Uzmanlar bebeklerin uykuya en rahat geçebildikleri ortamlarda uyutulmalarını öneriyorlar. Çünkü bu şekilde bebeğinizin uykuları daha düzenli ve verimli olmaktadır. Önerilen bir diğer şey ise bebeğe bir uyku ritüelinin oluşturulmasıdır. Yani uykudan önce bebeğin ayına göre bir takım rutin hareketlerin tekrarlanması ile bebeğe uyku hazırlığı yapılmasıdır.

  Gece veya gündüz fark etmeksizin uyku saatlerinde bebeğinize çok az ışıklı ve sessiz bir ortam sağlamanız bebeğinizin daha kolay ve huzurlu uyumasını sağlayacaktır. Burada ortamın ışığının az olmasının sebebi melatonin hormonunun sadece karanlıkta salgılanmasıdır.

  ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

  İLGİLİ YAZILAR