Henüz üye olmadınız mı ?
Üye olmak için tıklayınız

Çocuk Gelişimi

HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

Baby shower “Hoş geliyorsun bebeğim” hazırlıkları nelerdir?


Ülkemizde son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan "Hoş geliyorsun bebeğim" partilerinin amacı; anne adaylarının aileleri ve  yakın dostlarıyla birlikte doğumdan önce bebeğin gelişini kutlamaktır. Aynı zamanda bu parti vasıtasıyla‚ partiye katılanlar doğacak bebeğin ihtiyaçlarını alarak anne babaya da maddi destekte bulunurlar.

Baby Shower organizasyonu bebeğin doğumundan birkaç ay önce‚ genellikle anne adayının yakın bir arkadaşı ya da akrabası tarafından organize edilir. Hamileliğin son ayları anne adayları için zorlu ve yorucu bir dönem olduğundan dolayı  anne adayının yorulmaması ve strese girmemesi için parti organizasyonunun başka biri tarafından yapılması önemlidir.

Baby showerın amacı birlikte olup kutlama yapmanın yanısıra bebek ihtiyaçlarını da karşılamak olduğu için anne adayının parti öncesinde ihtiyaç listesi hazırlaması ve tercih ettiği mağaza ya da marka varsa katılımcılara bildirilmesi için parti organizatörüne vermesi gerekir. Birçok bebek eşyası satan mağazada ya da internet sitesinde bebek listesi hazırlamak için bölümler bulunmaktadır.

Parti için katılımcılara çeşitli ikramlar ve hatıra amaçlı doğacak bebeği hatırlatacak küçük hediyeler hazırlanır. Geleneksel olarak sadece kadınların katıldığı bebek partisinde oyunlar oynanarak şarkılar söylenir, hazırlanan hafif ikramlardan tadılır. Partinin sonuna doğru bütün hediyeler teker teker açılır ve kimin ne getirdiği not edilir.

ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

İLGİLİ YAZILAR