Henüz üye olmadınız mı ?
Üye olmak için tıklayınız

Çocuk Gelişimi

HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

Alerjik hastalıkların tedavisi mümkün mü?


Çocuğun alerjik hastalıklardan dolayı yaşadığı bulguları, belli kurallar dahilinde bastırmak mümkündür. Ancak, ilaç tedavisi kesildiğinde hastalık bulguları tekrar ortaya çıkacaktır. Bu yüzden köklü tedavi için mutlaka alerji uzmanları ile görüşülmelidir.

Tedavi için anne-baba ve doktor ciddi bir ortaklığa girmelidir. Her şeyden önce doktor anne ve babaya mutlaka sakınılması gerekenleri teker teker anlatmalıdır. Bununla bağlantılı olarak çevresel önlemler alınmalıdır. Evde sigara içilmemeli, katkı maddelerinden uzak durulmalı, evde alerjiye neden olacak mobilyalar kullanılmamalı‚ spor yapılmalı ve aşırı yeme önlenmelidir.

Alerjik hastalık aslında mikrobik olmayan iltihaptır. Çocuk alerji uzmanı tarafından belirlenecek ilaçlar‚ bu iltihabı en iyi şeklide baskılayacak tedavi yöntemidir. Bu konuda‚ tıbbi bilgisi olmayan kişilerin önerdiği tavsiyelere değil, çocuk alerji uzmanının önerilerine uyulmalıdır. Kesinlikle çocuk alerji uzmanın önerdiği tarihten önce tedavi kesilmemeli ve başka bir tedavi yöntemi uygulanmamalıdır.

Çocuğunuz doğru tedavi yöntemiyle ilaçlardan en büyük faydayı görecektir. Çocuğunuz, alerji doktorunun önerdiği belli aralıklarla kontrol edilmeli ve çevresel kontrol ve disiplinin devamı sağlanmalıdır. 

ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

İLGİLİ YAZILAR