https://www.facebook.com/v2.3/dialog/oauth?client_id=840747115991337&state=4ee8907bb1fdf39ede8d359857ed2570&response_type=code&sdk=php-sdk-5.0.0&redirect_uri=http%3A%2F%2Fwww.cocukgelisimi.com%2Ffacebooklogin%2Fweb_login&scope=public_profile%2Cpublish_actions%2Cemail">facebook ile bağlan
 • Üye Ol
 • Üye Giriş

 • Henüz üye olmadınız mı ?
  Üye olmak için tıklayınız

  Çocuk Gelişimi

  HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

  Erkek bebeklerin altı nasıl değiştirilir?


  Erkek bebeklerde temizliğe başlamadan önce‚ beziyle kabaca ilk temizliği yapıp daha sonra alttaki örtülerin kirlenmemesi için temiz bezi altına yerleştirmeniz gerekiyor. 1 ay sonra bebeğinizi kucağınıza alıp altını su ile yıkayabilirsiniz fakat ilk günlerde sıklıkla altını kirleteceği için biraz su ve pamukla ya da hazır satılan ıslak havlularla temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

  Önce en temiz nokta olan kasıklarını, daha sonra bacak aralarını temizleyin. Tekrar pamuk alarak genital organı kökten uca doğru bir kerede silin. Eğer tekrar silmeniz gerekiyorsa aynı şekilde yine kökten uca doğru temizlik yapılmalıdır. Fakat kullandığınız pamuk ile değil temiz bir pamuk ya da ıslak havlu ile aynı işlemi tekrarlayın. En son olarak da poposunu ve yanaklarını temizleyin. Bebeğinizin kremini sürdükten sonra bezini bacaklarının arasından geçirip, ortalayın. Yapışkan bandını kapatın. Bezin plastik olan kısmını içeri değil dışarı doğru kıvırmalısınız. Bu kısmı içeri kıvırdığınızda cilde temas ettiği için kızarma oluşabilir.

  ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

  İLGİLİ YAZILAR