https://www.facebook.com/v2.3/dialog/oauth?client_id=840747115991337&state=e86530f73bb6ce42af74a0613e716d94&response_type=code&sdk=php-sdk-5.0.0&redirect_uri=http%3A%2F%2Fwww.cocukgelisimi.com%2Ffacebooklogin%2Fweb_login&scope=public_profile%2Cpublish_actions%2Cemail">facebook ile bağlan
 • Üye Ol
 • Üye Giriş

 • Henüz üye olmadınız mı ?
  Üye olmak için tıklayınız

  Çocuk Gelişimi

  HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

  Hamilelikte sürekli uyuma isteği nasıl engellenir?


  Hamilelik belirtileri arasında en sık rastlanan belirti sürekli uyku hali ve yorgunluktur. Özellikle plansız hamilelikler de anne adayı bu durumu algılayamaz ve kendisini hasta zanneder.

  Hamilelikte uyku hali ilk aylarda vücudun çok yoğun olarak çalışmasından kaynaklanır. Harcanan yoğun enerji anne adayında yorgunluk olarak hissedilir ve vücut enerji toplamak için uyku moduna geçer. Bu nedenle hamilelik döneminde anne adaylarının bol bol dinlenmesi ve uyuması tavsiye edilir.
   
  Hamilelikte uyumak vücudun ihtiyaç duyduğu enerjinin ortaya çıkarılmasına yardımcı olur. Bu nedenle hamileler imkân buldukları her durumda uyumaktan çekinmemelidir. Hamileliğin ilerleyen aylarında sürekli olarak uyuma isteği duymaya devam edildiğinde doktora danışılmalıdır. Çünkü ilerleyen gebelik döneminde uyku halinin devam etmesi kansızlığın belirtisi olabilir. Hamilelik döneminde demir eksikliğine bağlı kansızlık çok sık meydana gelebilmektedir. Düzenli olarak aylık doktor kontrolüne giden anne adayların kan sayımı her testte yapılmakta ve kansızlık çok erken dönemlerde belirlenebilmektedir. Uyku hali kansızlıktan dolayı görülebilen bir belirtidir.

  ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

  İLGİLİ YAZILAR