https://www.facebook.com/v2.3/dialog/oauth?client_id=840747115991337&state=e44e3c404ad4649455f77920b299ace0&response_type=code&sdk=php-sdk-5.0.0&redirect_uri=http%3A%2F%2Fwww.cocukgelisimi.com%2Ffacebooklogin%2Fweb_login&scope=public_profile%2Cpublish_actions%2Cemail">facebook ile bağlan
 • Üye Ol
 • Üye Giriş

 • Henüz üye olmadınız mı ?
  Üye olmak için tıklayınız

  Çocuk Gelişimi

  HAFTA HAFTA / AY AY BEBEK GELİŞİMİ
  • Hafta Hafta Hamilelik
  • Ay Ay Bebek Gelişimi

  Hamilelikte ne tür uyku sorunları olur?


  Hamilelikte uyku sorunlarının iki kaynağı vardır. Hormonal ve fiziksel değişimler. Hamileliğin ilk aylarında genellikle uykuya yatkınlık olur ve anne adayı bu dönemde uyku sorunu yaşamaz. Ancak ilerleyen aylarda, özellikle son aylarda, çeşitli nedenlerden dolayı rahat ve yeterli uyuyamama problemleri olur.

  Hamilelikte uyku sorunları daha çok dördüncü aydan sonra ortaya çıkar. İlk üç aylık hamilelik dönemi ile son üç aylık dönem karşılaştırıldığında uyku problemlerinin giderek arttığı ve son üç aylık dönemde çok daha sık olduğu görülür. Hamilelikte uykusuzluğun nedeni ne olursa olsun bunun bebeğe bir zararı olmadığı bilinmelidir. Bu dönemde uykusuzluk sık karşılaşılan bir durumdur ve anne adaylarının %75’i bu sorunu yaşarlar.

  ziyaretcimiz bu makaleyi faydalı buldu. Siz bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Evet Hayır

  İLGİLİ YAZILAR